تحقیق و توسعه

Research & Development

توسعه صنایع شیمیایی عامل اصلی بسیاری از نوآوری‌ها و بهبود کیفیت زندگی بوده است و همچنان توانایی ارائه راه‌حل برای برخی از مشکلات اجتماعی را دارند. شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان با درک عمیق از اهمیت این موضوع، ماموريت اصلي خود را خلق دانش فنی و تولید صنعتی انواع کاتالیست مورد نیاز صنایع کشور قرار داده و در راستای توسعه پایدار، کلیه فعالیت‌های خود را در هماهنگی با جامعه و محیط زیست تعریف کرده است.
دامنه فعالیت‌های تجاری گسترش کاتالیست ایرانیان در جهت تضمین توسعه پایدار و در هماهنگی با جامعه و محیط زیست تعریف شده است. برای این منظور، شرکت علاوه بر تمرکز بر خلق دانش فنی و تولید محصولات جدید، از طریق پیگیری مشارکت مشتری و تامین‌کننده، بهبود مستمر محصولات را هدف قرار داده است.
گسترش کاتالیست ایرانیان با بهره‌مندی از تجارب و توان نخبگان و متخصصان صنعت کاتالیست و به‌منظور دستیابی به دانش فنی تولید انواع کاتالیست‌های پرمصرف صنایع شیمیایی، فولاد، نفت، گاز و پتروشیمی و بومی‌سازی تولید آنها سرمایه‌گذاری گسترده‌ای را در بخش تحقیق و توسعه انجام داده و مرکز تحقیقات کاتالیست را با پیشرفته‌ترین تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی تاسیس کرده است. تحقیق برای خلق دانش فنی و تولید کاتالیست‌های اسید سولفوریک و ریفورمینگ تاکنون در این مرکز به نتیجه رسیده و تحقیق بر روی کاتالیست‌های هیدروکرکینگ، ATR Catalyst، SMR Catalyst و سایر کاتالیست‌های مورد نیاز صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، پالایشگاه و فولاد در دست انجام است.
شرکت همچنین بر اساس تجارب صنعتی حاصل از تولید در کارخانه و بازخوردهای دریافتی از مشتریان، قابلیت‌های فنی خود را برای تحقیق و توسعه کاتالیزورهای اکسیداسیون ویژه تولید اسید سولفوریک گسترش داده است.
این مرکز با در اختیار داشتن پیشرفته‌ترین تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی و دارا بودن توان علمی و تجربه بالا، آمادگی دارد کلیه خدمات مشاوره‌ای، آزمایشگاهی و تولیدی خود را در زمینه صنعت کاتالیست در اختیار سایر واحدهای تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و مجتمع‌های پالایشگاهی، پتروشیمی، شیمیایی، صنعت فولاد و سایر صنایع قرار دهد.