Slide 1 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 2 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 3 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Previous
Next
/
/
دستیابی به ظرفیت تولید یک تن در روز در شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان

دستیابی به ظرفیت تولید یک تن در روز در شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان

امیر حسین نادری در گفت و گو با دنیای اقتصاد مطرح کرد:
دستیابی به ظرفیت تولید یک تن در روز در شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان

دنیای اقتصاد – شرکت دانش بنیان گسترش کاتالیست ایرانیان توانست در تیر ماه 1400  به ظرفیت تولید روزانه یک تن کاتالیست سنتز گاز احیاء(DRI) دست پیدا کند.
شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان (ICD) که یک شرکت پیشرو در تولید کاتالیست‌های صنعتی است از زیرمجموعه های  شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات به شمار می رود.
کسب و کار اصلی گسترش کاتالیست ایرانیان، توسعه، تولید و بازاریابی فروش انواع کاتالیست‌های صنایع شیمیایی، فولاد، نفت، گاز و پتروشیمی است . این شرکت با تکیه بر نیروی انسانی متخصص خود در واحد تحقیق و توسعه، تاکنون توانسته است به دانش فنی تولید انواع کاتالیست‌ها دست یابد.
امیر حسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات(“ومعادن” سهامدار عمده گسترش کاتالیست ایرانیان) ضمن اشاره این موضوع افزود: یکی از مهترین و استراتژیک ترین کالاهای مصرفی در صنعت فولاد در روش احیاء مستقیم، کاتالیست سنتز گاز طبیعی است که خوشبختانه چند سالی است در کشور بومی سازی شده و چند شرکت دانش بنیان اقدام به تولید صنعتی آن کرده اند، اما از آنجایی که شرکت “ومعادن” به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ های صنایع معدنی کشور دارای رابطه سهام داری با بیش از 50 درصد سبد تولید فولاد در کشور است، تولید کاتالیست احیا مستقیم از سال 1399 در دستور کار این شرکت قرار گرفت و این وظیفه به شرکت دانش بنیان گسترش کاتالیست ایرانیان محول شد.
نادری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه ایجاد زیرساخت مناسب برای تولید بهینه کاتالیست تصریح کرد: این شرکت نیز با ثبت اختراع تولید کاتالیست احیاء مستقیم از بهمن ماه سال 1399 تولید این کاتالیست را آغاز کرد و با تکمیل خط تولید، موفق شد در تیر ماه 1400 به ظرفیت تولید یک تن در روز دست یابد.
نادری همچنین اهم برنامه توسعه این شرکت را حرکت در مسیر نیاز مشتریان دانست و گفت: شرکت “ومعادن” در تلاش است با استفاده از تیم های متخصص در واحدهای تحقیق و توسعه نیاز سهامداران اصلی و زیرمجموعه های خود را به تولید دانش فنی مرتفع کرده و محصولات بومی شده را منطبق بر نیاز و خواست آنان تولید و ارائه کند.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری معادن و فلزات  حجم مورد نیاز بازار کاتالیست احیاء مستقیم در ایران را در سالانه حدود 1500 تن بیان کرد و افزود: شرکت کاتالیست ایرانیان به دنبال دستیابی به سهم بازار حداقل 20 درصدی تا پایان سال 1400 است و استراتژی این شرکت علاوه بر حفظ و تثبیت بازار کاتالیست فولاد در کشور، ورود به بازار کاتالیست نفت، گاز و پتروشیمی است.

 نادری در ادامه عنوان کرد: در حال حاضر بخش بزرگی از بازار کاتالیست های مورد نیاز در کشور از طریق واردات تامین می شود که شرکت های دانش بنیانی مانند گسترش کاتالیست ایرانیان با وجود زیر ساخت های مناسب و نیروری انسانی متخصص و کارآمد به دنبال آن هستند تا این نیاز اساسی را در داخل بومی سازی کنند و به تعداد اندک کشورهای تولید کننده کاتالیست صنایع نفت، گاز و پتروشیمی بپیوندند.
امیرحسن نادری با بیان اینکه به رغم تمام  امکانات موجود در مجموعه “ومعادن” منابع کشور را محدود دانست و افزود: این شرکت به دنبال رقابت با سایر شرکت های داخلی نیست بلکه هدف شرکت رقابت با تولیدکنندگان جهانی کاتالیست است. وی یادآور شد: ظرفیت بالای کشور را مستعد توسعه همه جانبه می دانیم و به دنبال آن هستیم تا با اتحاد استراتژی باسایر شرکت های دانش بنیان تولید کاتالیست در ایران از ظرفیت های موجود به نحو احسن استفاده کرده و با همکاری در جهت هم افزایی تجاری شرکت های موجود ، از این ظرفیت ها به نفع منافع کشور بهره گیرد.
 نادری در ادامه  خاطر نشان کرد: به دنبال تبدیل کشور به عنوان قطب تولید کاتالسیت به عنوان محصولی با دانش فنی بالا هستیم و از همکاری و همراهی با همه صاحب نظران و متخصصان استقبال می کنیم.
نادری ضمن اشاره به  تلاش مدیران مجموعه گسترش کاتالیست در خصوص توسعه دانش فنی کاتالیست در کشورافزود: تولید دانش در کشور یک وظیفه ملی و میهنی است که خوشبختانه شرکت گسترش کاتالیست در این مسیر در حال حرکت است و خود را متعهد به جاري سازي دانش بومي در صنايع و معادن به منظور توسعه صنعتي پايدار كشور می داند و ماموریت خود را تسهيل فرآيندهاي صنعتي با استفاده از توليد كاتاليست با استفاده از دانش بومي در كشور قرار داده است.

نادری همچنین با اشاره به نوسان های شدید قیمت در ایران و حتی نوسان مواد اولیه در جهان از جمله نیکل به عنوان یکی از اصلی ترین مواد اولیه تولید کاتالیست احیاء مستقیم در ایران افزود: گسترش کاتالیست با برنامه ریزی مناسب  و تامین برخط و هدفمند مواد اولیه به دنبال آن است تا قیمت تولید کاتالیست را نیز بومی کند و بتواند ریسک موجود در نوسان قیمت های داخلی و ارز را پوشش دهد.
علاوه بر آن نادری تحقیق و توسعه و استفاده از ظرفیت و توانمندی بالای نیروی انسانی کشور را استراتژی اصلی شرکت دانست و افزود : ما با اتکا به نیروی انسانی متخصص و دانش موجود در صنعت و دانشگاه به دنبال تولید دانش فنی در این مجوعه هستیم که به زودی  از موفقیت های این مجموعه رونمایی خواهیم کرد.
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه  معادن و فلزات  درمود برنامه شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان برای ورود به بورس گفت: ورود شرکت گسترش کاتالیست به بورس اوراق بهادار از اولویت های “ومعادن” است و در حال حاضر فرآیند ورود به این بازار در دست بررسی است  که امیدوارم هر چه سریع تر این فرآیند تکمیل شود.  

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email